HR Manager Europe

NOARK Electric Europe s.r.o. je světový dodavatel elektrotechnických komponentů. Na trh jsme vstoupili jakožto dceřiná společnost firmy CHINT v roce 2011. Startupovou fázi máme za sebou a momentálně rosteme jak v počtu zakázek a spokojených zákazníků, tak i v rámci našeho týmu. Evropská centrála společnosti se nachází v Praze a stará se o všech svých 7 obchodních regionů (Česko + Slovensko, Polsko, Rumunsko, Pobaltí, Bulharsko, země bývalé Jugoslávie a země západní Evropy).

HR Manager Europe

Jak vypadá role HR Managera v NOARKU?

  • Vedoucí – vedení a rozvoj HR oddělení (2 HR na centrále, 1 v Polsku, 1 v Rumunsku).
  • Všudybyl – HR manažer je součástí všeho, a to bez nadsázky. HR je o lidech a hlavně pro lidi, takže opravdu budete vědět o všem, co se ve firmě děje.
  • Mistr komunikace a empatie – tato role rozhodně není pro někoho, kdo se nerad baví s lidmi. U nás se s lidmi baví a naslouchá se jim.
  • Multikulti hrdina – zapomeňte na práci jen s českými zaměstnanci. Čeká Vás komunikace a spolupráce se širokou škálou národností a věřte, že telca a meetingy s číňany nejsou procházka růžovou zahradou.
  • HRista tělem i duší – kromě meetingů a callů se zástupci naší mateřské společnosti Vás ale čekají i milé povinnosti. Zodpovědnost za celou HR agendu od strategie a plánování budgetu, přes People development & Talent Management, reporting, až po nábory, Onboarding, Comp&Ben a starost o tu naši firemní kulturu.

Koho hledáme?

Firemní kultura NOARKU je (i přesto, že je nás pořád víc a víc) rodinná a přátelská. Proto hledáme někoho, kdo má rád lidi, má smysl pro humor a dokáže si ze sebe udělat srandu.

Hledáme někoho, kdo zvládne nelehkou komunikaci s naší čínskou mateřskou společností (dlouhé debaty a nekonečné týdny čekání na finální rozhodnutí bohužel nejsou výjimkou), zkrátka někoho, kdo se po prvním meetingu nezalekne a nebude si z toho dělat těžkou hlavu.

Rádi bychom někoho, kdo pro nás zbylé HR holky bude inspirací a oporou. A nejen pro nás, ale i pro všechny zaměstnance. Někdo, za kým se lidi nebudou bát přijít s čímkoliv.

Člověka, který je otevřený novým věcem, sám dokáže přijít se smysluplnými nápady a zároveň dává tuto možnost a prostor i ostatním.

Hodně důležitá je komunikace v angličtině – jak bylo zmíněno výše, komunikace je na denní bázi, ať už s mateřskou společností nebo s ostatními zaměstnanci napříč Evropou.

Ochota cestovat – pokud to bude možné, je určitě lepší s lidmi jednat osobně, takže pár služebních cest do našich poboček v zahraničí Vás určitě čeká.

V neposlední řadě hledáme zkušeného HRistu se znalostí české pracovněprávní legislativy.

Co Vás u nás kromě pracovních povinností a fajn kolektivu čeká?

  • Společná ranní káva/čaj a další akce – ať už je Váš den či pracovní program jakýkoliv, na společné ranní kafíčko si najdou čas všichni. Stejně tak na společné akce (i mimo pracovní dobu).
  • Roční bonusy a zajímavý balíček benefitů – roční bonus ve výši 30% roční hrubé mzdy, stravenky, Multisportka, Benefitní karta, služební auto i k soukromému užívání, nekonečné zásoby kávy a čaje v naší kuchyňce.
  • Jaké si to uděláte, takové to budete mít – kromě občasných požadavků z Číny budete mít skoro volné ruce v tom, jakou HR strategii zvolit a do jakých projektů se pustit.

Pár organizačních věcí na závěr:

Standardně dáváme smlouvu na 1 rok, poté překlápíme na dobu neurčitou. Práce z domova je určitě částečně možná, záleží, jak se domluvíme – ale vzhledem k tomu, že HR je tu především pro naše lidi, by bylo fajn být alespoň 3x týdně v kanceláři.

Pokud Vás láká poznat, jaké to je spolupracovat s naprosto rozdílnou kulturou, mít pocit, že někam patříte, nebýt svázaný nesmyslnými pravidly a procesy – pojďme si o tom trochu víc popovídat.

Těšíme se na Vás!

Hanča, Helča, Anna a Claudia